Lorem ipsum gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum. Sofisticur ali quenean.

INSTAGRAM
Image Alt

Blog

Každodenné sedenie pred počítačom nám môže spôsobiť veľa komplikácií. To platí najmä vtedy, ak nemáme ideálne ergonomické nastavenie a zostávame v rovnakej polohe celé hodiny.

Preto sa odporúča, robiť si pravidelne prestávky a my Vám dáme niekoľko návrhov na krátky jednoduchý strečing.

Navyše, pravidelné prestávky na státie a strečing zvyšujú produktivitu, umožňujú Vašim očiam odpočívať a budete sa cítiť celkovo oveľa lepšie.

Prvé tri typy na strečing od nás do Vašej kancelárie:

Otvorenie hrudníka

Strečing hrudníka a ramien môže byť jedným z najlepších cvičení, ktoré môžete urobiť pre svoje telo, pretože väčšina z nás trávi väčšinu času naklonená dopredu.

Ako na to: V sede alebo v stoji dajte ruky za seba a ak to ide, spojte prsty. Narovnajte ruky a jemne zdvihnite ruky o niekoľko centimetrov, kým nepocítite natiahnutie, otvorenie hrudníka. Podržte 10 až 20 sekúnd. Tento cvik necvičte, ak máte problémy s ramenami.

Zdvíhanie ramien

Rozprúďte krv v ramenách a krku, uvoľnite trapézy pokrčením ramien.

Ako na to: V sede alebo v stoji zdvihnite ramená smerom k ušiam a stlačte ich tak silno, ako len dokážete. Vydržte 1 až 2 sekundy a uvoľnite. Opakujte 8 až 10 opakovaní.

Natiahnutie trupu

Aj keď si budete dávať pozor na držanie tela, môže sa občas stať, že sa zhrbíte. Tento jednoduchý pohyb natiahne všetky svaly na chrbte, bokoch a rukách.

Ako na to: V sede alebo v stoji spojte prsty a natiahnite ich smerom k stropu. Zhlboka sa nadýchnite, keď sa natiahnete tak vysoko, ako len môžete. Potom vydýchnite a vráťte ruky späť nadol. Opakujte 8 až 10 krát. Pri tomto cvičení sa môžete zároveň ukloniť na obe strany, aby ste prehĺbili natiahnutie po stranách trupu.

Vyskúšajte, čoskoro prídeme s ďalšími cvikmi.